СОДРЖИНА

Радња филма прати бившег осуѓеника Џона Линка, чија је шеснаестогодишња ќерка упала у проблеме са насилним дилерима дроге. Иако се Џон донекле примирио примирио и привремено одустао од својих ранијих бурних активности, игром случаја се враќа у “игру” на ивици закона и разума, како би заштитио своју отуѓену ќерку и поново са њом успоставио родитељски однос. Након четворогодишње паузе ово је први филм у којем Мел Гибсон има главну улогу.

Слики

Татков заштитникТатков заштитникТатков заштитникТатков заштитникТатков заштитникТатков заштитникТатков заштитникТатков заштитникТатков заштитникТатков заштитникТатков заштитник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гневен човек (2004)

  image
  Поранешниот оперативец на ЦИА, Џон Криси, повторно живнува кога пријателот Рејбурн му наоѓа работа како телохранител на 9-годишната Пита Рамос. Кога ќе ја...
 • Skuadrat e Vdekjes (2007)

  image
  Во 1997 г., во Рио де Жаниеро, Капетанот Насцименто мора да најде замена за својата позиција додека се обидува да совлада дилери на дрога и криминалци пред...
 • Фати го Картер (2000)

  image
  Пред многу години, Џек Картер го напуштил својот дом во Сијетл за да работите како собирач на долгови за мафијата во едно казино во Вегас. Се враќа да го закопа...
 • Игра смрти (1978)

  image
  Били Ло је позната и успешна звезда борилачког филма, а његова девојка Ен Морис, певачица у успону. Успешни пар наѓе се под притиском менаџерске фирме која жели...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.