poster

Да се убие Бил 1

Kill Bill: Vol. 1 (2003)

Режисер: Quentin Tarantino

рејтинг: 8.2/10
Оценка на корисникот: 8.13/10
(98 гласови)

Слики

Да се убие Бил 1MiramaxMiramaxMiramaxMiramaxДа се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1MiramaxMiramaxДа се убие Бил 1

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рејнов пад (2009)

  image
  Џон Рејн је бивши оперативац америчких специјалних снага. ЦИА и јакуза желе преузети диск са информацијама против Владе. У поsемној железници убијен је службеник...
 • Скриена камера (2007)

  image
  Кога новинарот, добитник на Пулицеровата награда, ќе стане жртва на масовно убиство во хотелска соба во Барселона, независниот репортер, Ден Ковакс, брат на...
 • 16 Блока (2006)

  image
  Стариот детектив пред пензија, Џек Мозли (Брус Вилис), добива задача да го превезе ситниот криминалец Еди на суд. Мозли не знае дека Еди е сведок во судењето...
 • Година насиља (2014)

  image
  Радња филма Година насиља смјештена је у 1981., годину у којој је у Великој јабуци забиљежен највеќи број криминалних радњи у повијести града. У тим опасним...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.