poster

Да се убие Бил 1

Kill Bill: Vol. 1 (2003)

Режисер: Quentin Tarantino
TV1000 Balkan | вторник | 21:00

рејтинг: 8.2/10
Оценка на корисникот: 7.3/10
(140 гласови)

Содржина

Четвртиот филм на Тарантино е импресивна приказна за крвава одмазда. Ума Турман е една од ѕвездите во филмот за одмаздничката потрага на една невеста, заедно со Луси Лиу, Дерил Хана и Мајкл Медсен.

Слики

Да се убие Бил 1MiramaxMiramaxMiramaxMiramaxДа се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1Да се убие Бил 1

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Џокер (2015)

  image
  Ник Вајлд, телохранител и зависник од комар, тргнува во одмазничка мисија кога неговата пријателка ќе биде силувана. Она што Ник не знае е дека силувачот е син на...
 • Црно и сино (2019)

  image
  „Црно и сино“ е акциски трилер за полицајката почетничка (номинираната за Оскар, Наоми Харис) која несакајќи снима убиство на млад дилер на дрога на нејзината...
 • Леон (1994)

  image
  Леон е имигрант кој живее повлечен живот и пие само млеко. Но, тој е исто така и врвен професионален убиец. Во неговата зграда живее малата Матилда која има тажен...
 • Година на насилство (2014)

  image
  Трилер сместен во Њујорк во зимата 1981 година, година во која во Големото Јаболко е забележана најголемата стапка на криминал и насилство во историјата на...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.