рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 3.1/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Илјадници години на волшебниот грчки остров Патмос се разлеваат звуците на музика за танцување и смеата на нејзините жители. Но, со доаѓањето на срамежливиот археолог Ерик (Метју Mодин), следбеник на најновите технологии, сè може да се промени одеднаш и засекогаш. Ерик брзо дозволува да биде вовлечен во идилична сценографија и романса, но контролираната од него сателитска опрема го открива местото каде што веројатно се крие најважниот археолошки плен: под таверната чијашто сопственичка е инспирација за неговите љубовни воздишки - убавата и непопустлива Катерина (Агни Скот). Дали Ерик ќе го отфрли сиот претходен живот посветен на работата - и надежта за исполнување на најсилните желби на татка си - на сметка на љубовта кон енергична и независна жена? Пронаоѓањето на местото каде што е скриено богатството ќе бара полна страст од жената и голема храброст од страна на мажот.

Слики

Опа!Опа!Опа!Опа!Опа!Опа!Опа!Опа!Опа!

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Те сакам, Бет Купер (2009)

  image
  Најздодевниот од генерацијата ѝ изјавува љубов на најзгодната девојка во училиштето – Бет Купер во говорот по повод дипломирањето. На негово изненадување, Бет се...
 • Добре дојде дома, Роско Џенкинс (2008)

  image
  Успешен домаќин на разговорно шоу заминува од Лос Анџелес за да се обедини повторно со своето семејство на далечниот југ.
 • Старосватица (2008)

  image
  Том (Патрик Демпси) води добар живот, успешан је и привлачан. Он има најбољу пријатељицу, љупку Хану (Мишел Монаган), која је једина константа у његовом животу,...
 • Остварена желба (2015)

  image
  На својата роденденска прослава, Линдзи посакува да ѝ се остварат сите желби што ги собирала со децении, но овојпат, уште од следниот ден почнуваат да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.