СОДРЖИНА

Возачот на лимузини Алфи живее како Дон Жуан. Неговите најдобри пријатели му се колегата Марлон и неговата девојка Лонет. Алфи има кратка афера со Лонет, а последиците од неговите акции го принудуваат да се осврне на својот животен стил.
Во Менхетен, британскиот возач на лимузини Алфи (Џуд Ло) е опкружен со убави жени, повеќето од нив клиенти, и тој живее како Дон Жуан. Од богати вдовици со потреба за помлади мажи (Сузан Сарандон), па до самохрани мајки (Мариса Томеи), Алфи има сè и не бара ништо друго. Неговите најдобри пријатели му се колегата Марлон (Омар Епс) и неговата девојка Лонет (Нија Лонг). Алфи има кратка афера со Лонет, а последиците од неговите акции го принудуваат Алфи да се осврне и да се замисли за својот животен стил.

Слики

АлфиАлфиАлфиАлфиАлфиАлфиАлфи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Собарката и сенаторот (2002)

  image
  Познат политичар се вљубува во собарка од њујоршки хотел мислејќи дека е богата и славна.
 • Љубав је све што нам је потребно (2012)

  image
  Филип (Броснан) Енглез, који живи у Данској, је усамљени, средовечни удовац. Има и ќерку, са којом нема малтене никакав однос. Ида (Дирхолм) је Данкиња, фризерка,...
 • Важно е да се биде Ернест (2002)

  image
  Во Лондон во 1890-ите, двајца пријатели го користат истиот псевдоним („Ернест") за своите попрепредени активности.
 • Тоа што сум (2011)

  image
  Приказна за созревањето на 12-годишното момче Енди, бистар ученик, којшто ќе стори сѐ само за да не го задеваат.Најпопуларниот наставник, господин Сајмон, ќе му...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.