рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8/10
(29 гласови)

СОДРЖИНА

Након што малени градиќ похара олуја, Дејв и његов син Били, заједно с осталим локалним становништвом, запуте се у оближњи супермаркет како би се на време обезбедили с потребним намирницама, уколико се олуја понови. Купујуќи, примете да се напољу спушта необична густа, бела магла. Мислеќи да је то само обична магла, ни не слуте да се у њој крије немилосрдни непријатељ...

Слики

МаглаМаглаМаглаМаглаМаглаМаглаМаглаМаглаМаглаМаглаМаглаМаглаМагла

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кери (1976)

  денес
  image
  Кери је амерички хорор-филм из 1976. у режији Брајана Де Палме, снимљен по роману Стивена Кинга. Филм се сматра једном од најбољих адаптација неког од романа...
 • Погрешно свртување: Почеток (2021)

  денес
  image
  Пријатели ја пешачат патеката Апалачиан кога се соочени со „Почетокот“, заедница на луѓе кои живеат во планините стотици години наназад.
 • Тама (2016)

  денес
  image
  Обитељ се враќа с одмора у Великом кањону, а при повратку схваќају како с излета нису понијели само успомене и сувенире, веќ и нешто пуно мрачније што ќе њихове...
 • Осмиот патник: Ковенант (2017)

  Утре
  image
  Сѐ е мирно на вселенскиот брод „Ковенант. Екипажот и останатите 2000 души на бродот се длабоко во хибернациски сон, што го остава синтетичкиот човек Волтер сам да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.