рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(203 гласови)

СОДРЖИНА

Еден полицаец се инфилтрира во уличните трки во Лос Анџелес, со намера да го разбие синџирот на киднапери на камиони, па наскоро почнува да ја преиспитува својата лојалност кога неговите нови пријатели стануваат главните осомничени.
„Брзи и бесни“ ве води во светот на уличните трки. Харизматичниот Доминик Торето (Вин Дизел) е водач на банда и е обвинет за киднапирање камиони и за кражба на електронска опрема вредна над милион долари. ФБИ го праќа полицаецот од Полицијата на Лос Анџелес, Брајан О'Конер (Пол Вокер) на тајна мисија во тркачките кругови на Лос Анџелес за да ги уапси Торето и неговиот тим. Како што О'Конер станува дел од животот на Торето и се вљубува во сестра му Миа (Џордана Брестер), се обидува да докаже дека Торето е невин.

Слики

Брзи и бесниFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLБрзи и бесниБрзи и бесниБрзи и бесниБрзи и бесниБрзи и бесниБрзи и бесниБрзи и бесниFoto: RTL / UniversalFoto: RTL / UniversalFoto: RTL / UniversalFoto: RTL / UniversalFoto: RTL / UniversalFoto: RTL / UniversalFoto: RTLБрзи и бесни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Човек на работ (2012)

  image
  Во напнатиот трилер „Човек на работ“, Ник Касиди (Сем Вортингтон) прави очајнички и опасен потег за да ја докаже својата невиност откако е наместен за кражбата на...
 • Блиц (2011)

  image
  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава...
 • Дијамант 13 (2009)

  image
  Остарјели и уморни паришки полицајац Мат (Г. Депардиеу) судјелује у акцији гдје је жена талац и живи штит криминалцу. Одлучи да пуцају у мушкарца и тако ослободе...
 • Механичар (2011)

  image
  Артур Бишоп е елитен убиец со единствен талент за чисто елиминирање на целите. По убиството на неговиот ментор и добар пријател, сака неговите убијци да платат.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.