poster

Книга за џунглата

The Jungle Book (2016)

семејни, авантуристички | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Jon Favreau

рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.15/10
(33 гласови)

СОДРЖИНА

Могли е момче кое е одгледано од семејство волци. Но, Могли открива дека повеќе не е добредојден во џунглата кога страшниот тигар Шир Кан, кој носи лузни од луѓето, ветува дека ќе го елиминира тоа што го гледа како закана. Морајќи да го напушти единствениот дом што го знае, Могли оди на патување во кое се открива себеси, а го водат пантерот Багира, кој му станува ментор, како и веселата мечка Балу. Патем, Могли среќава суштества во џунглата кои не му мислат баш добро, вклучувајќи го питонот Ка, кој со својот заводлив глас и со погледот го хипнотизира момчето, а тука е и слаткоречивиот крал Луи, кој се обидува да го убеди Могли да му ја открие тајната за таинствениот и смртоносен црвен цвет: огнот.

Слики

Книга за џунглатаКнига за џунглатаКнига за џунглатаКнига за џунглатаКнига за џунглатаКнига за џунглатаКнига за џунглатаКнига за џунглатаКнига за џунглатаКнига за џунглатаКнига за џунглата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малиот астронаут (2021)

  сабота
  image
  Пристигнувајќи во нов град со татко му, Џим, надарено 11-годишно момче, учествува во научен натпревар со новата соученичка Ема. Следејќи го сонот на татко му да...
 • Децата од Дуранго (1999)

  сабота
  image
  Четири деца во напуштено рударско окно случајно откриваат портал за патување низ времето. Волшебното патување ги води на Дивиот Запад, во светот на крадците,...
 • Лекарката и готвачот (2016)

  недела
  image
  Дејв е врвен готвач кој по кавгата со еден критичар ја губи работата и е принуден да подучува почетници во училиште за готвење. Нина е кардиолог чиешто...
 • Das Mädchen mit den Schwefelhölzern (2013)

  денес
  image
  Pre-teen foundling Emil and slightly older middle class orphan Inga seek to comfort each-other in the pitiful conditions at Mrs. Landfried's orphanage. She sells...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.