рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.9/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

Велика француска звезда Жан Пол Белмондо као тајни агент Жос Беамонт има задатак - атентат на афричког диктатора. Француска влада, меѓутим, хапси Беамонта и осуѓује га на доживотан тежак физички рад. Агент успева да побегне и враќа се у Француску...

Слики

ПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалацПрофесионалац

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ратникова освета (2005)

  image
  Младиќ Кам живи у тајландском селу, где се годинама брине о ратним слоновима. Приликом посете локалном фестивалу, Камови слонови Пор Јаи и Корн постају жртве...
 • Источни ветувања (2007)

  image
  Руска тинејџерка која живее во Лондон умира при породување и на бабицата ѝ остава траги што може да го поврзат нејзиното дете со силување во кое е вклучено...
 • Елитни одред 2 (2010)

  image
  После нереда у затвору током којих је било погинулих, некадашњи капетан Наскименто, сада високи официр за безбедност у Рио де Жанеиру, увучен је у политички сукоб...
 • Скршен човек (2003)

  image
  Откако по филмовите „Брзи и бесни“ и „xXx“ американскиот глумец Вин Дизел станува акциона ѕвезда, можел да избира нови проекти со кои ќе ѝ се претстави на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.