poster

Херкул и Амазонке

Hercules: The Legendary Journeys - Hercules and the Amazon Women (1994)

Режисер: Bill Norton

рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 5.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Радња започиње када Херкул прими позив од свог најбољег пријатеља и верног сапутника Јолаја, који је има намеру смирити и венчати. Управо у току припрема, Херкулу се за помоц обраќа Пит, једини преживели из групе сељана који су се запутили на тежак и опасан пут не би ли затражили помоќ. Питово село је, наиме, вец дуже време жртва тајанственог чудовишта које убија њихове становнике. Херкул и Јолај одлазе на пут, да би открили како у целој причи нешто не штима - наиме, у селу су све сами мушкарци. Одговор на питање где су жене долази у тренутку када се Херкул и Јолај сукобе са групом Амазонки које предводи њихова лепа, али окрутна краљица Хиполита.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Несопирлив (2010)

  денес
  image
  Кога еден воз долг 800 метри, во кој нема екипаж, а е наполнет со токсичен товар, ита кон густо населената област, еден инженер-ветеран и еден млад кондуктер кои...
 • Планета на мајмуните - Револуција (2014)

  денес
  image
  Нација генетски еволуирани мајмуни се под закана на група луѓе кои преживеале смртоносен вирус што бил пуштен пред една деценија. И двете страни се донесени до...
 • Нинџа желки (2014)

  денес
  image
  На градот му требаат херои. Темнината се спушти врз Њујорк кога Секачот и неговиот злобен Клан на ногата ставаат под своја контрола сѐ, од полицијата до...
 • Затура: Вселенска авантура (2005)

  денес
  image
  Двајца браќа кои се препираат се исфрлени во најдлабоката и најтемна вселена играјќи мистериозна игра што ја откриле во подрумот. Ако не ја довршат играта и не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.