рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(362 гласови)

СОДРЖИНА

Во САМ ДОМА 2: ИЗГУБЕН ВО ЊУЈОРК, Кевин Мекалистер е „сам дома“ во Њујорк, но не за долго, бидејќи злогласните „Мокри бандити“, Хери и Марв, исто така се во Големото јаболко.
Кевин Мекалистер е во Њујорк. Разделен од семејството – кое е на одмор во Флорида - Кевин ја користи кредитната картичка на својот татко за да си помине фантастично во „Големото јаболко“! Сепак, наскоро Кевин открива дека смотаните крадци кои веќе еднаш ги има победено - „Мокрите бандити“ Хери и Марв - се излезени од затвор и во Њујорк планираат голем грабеж на една продавница за играчки. Кевин повторно си поставува задача да ги победи, само што овој пат крадците се исто толку решителни - да осигурат дека Кевин ќе биде убиен!

Слики

Сам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во ЊујоркСам дома 2: Изгубен во Њујорк

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојке на путовању (2017)

  петок
  image
  Four best friends, the "Flossy Posse", have grown distant over the years. When lifestyle guru Ryan Pierce (Regina Hall), who is dubbed "the next Oprah", is...
 • Исцелитељ (2013)

  сабота
  image
  Младиќ се претвара да је Јевреј да би приступио елитној школи за хирурге. Филм према истоименом бестселеру Ноа Гордона, првом делу трилогије коју су прочитали...
 • Херакле (2005)

  сабота
  image
  Како син на Зевс, најмоќниот од сите богови, и Алкмен, принцезата на Теба, Хераклеја го сакале сите освен Хера, сопругата на Зевс. За да му се одмазди на својот...
 • Магарето, љубовникот и јас (2020)

  денес
  image
  Антоанет (Лоре Калами), наставничка во училиште, се радува на одамна испланираниот летен одмор со нејзиниот таен љубовник Владимир (Бенџамин Лаверн), татко на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.