John Hughes

actor

Роденден: 1950

Умре: 2009

Актерот:

 1. ...
  Brian's Father
 2. ...
  Guy Running Between Cabs

Режисер:

Сцеарист:

 1. ...
  (co-writer)
 2. 2. Class Reunion (1982), филм
 3. 3. Одмор (1983), филм
  ...
  (screenplay)
 4. ...
  (screenplay by)
 5. 21. Бетовен (1992), филм
 6. ...
  (characters)
 7. ...
  (characters)
 8. 27. Летгума (1997), филм
 9. ...
  (characters)
 10. ...
  (based on characters created by)
 11. ...
  (screenplay)
 12. ...
  (story)
 13. ...
  (characters)
 14. ...
  (characters)
 15. ...
  (story)
 16. ...
  (original characters)
 17. ...
  (original characters) (uncredited)
 18. ...
  (based on characters created by)
 19. ...
  (characters)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.