СОДРЖИНА

Кога татко му на Роби бива убиен на полициска должност, момчето се чувствува осамено и напуштено. Еден ден тој го пронаоѓа Марлоу, полициско куче и стар пријател на татка си, па ја моли мајка си дали може да го задржи дома ова милениче. Роби се спријателува со кучето кое му возвраќа на неговите чувства. За жал, Марлоу како полициско куче, еден ден ќе почне да брка познати криминалци кои учествувале во смртта на таткото на Роби. Бркајќи ги криминалците, Марлоу е удрен од автомобил во брзо движење. Очајниот Роби е повторно сам. Сепак, на негово изненадување Марлоу се враќа кај него во облик на дух, а кучето има мисија што треба да ја исполни. Мора да му помогне на момчето да ги фати криминалците и да ја открие вистината поврзана со смртта на неговиот татко.

Слики

Полициско кучеПолициско кучеПолициско кучеПолициско кучеПолициско кучеПолициско кучеПолициско кучеПолициско кучеПолициско кучеПолициско куче

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пепелашка (2015)

  сабота
  image
  И покрај тоа што маќеата (Кејт Бланшет) и полусестрите ја малтретираат, веселата Ела (Лили Џејмс) решава да ја земе судбината во своите раце. Ќе гледаме и еден...
 • Зима до костију (2010)

  недела
  image
  У планинама Озарк, кланови живе по правилима које нико не сме да прекрши, све док једна тинејџерка не доѓе у безизлазну ситуацију. Када отац Ри Доли, који...
 • Декамерон: Територијата на Девиците (2007)

  недела
  image
  Филмот ги прикажува љубовните јадови на младите Фиренчани во италијанскиот селски крај додека чумата го пустоши нивниот град.
 • Јагуар (1996)

  недела
  image
  Три лика налазе се у хотелском лифту: Вану, индијански шаман, Кампана, његов преводилац и Перин, духовити коцкар и преварант. Вану проглашава Перина за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.