СОДРЖИНА

Најбољи пријатељи од малих ногу, Јаке Сцхрам (Стиллер) и Бриан Килкеннy Финн (Нортон) неожењени су, успјешни, згодни млади мушкарци пуни самопоуздања, који живе у Неw Yорку, у дијелу Уппер Wест Сиде. Но, њихови се добро организирани животи претворе у неред кад се у град врати њихова пријатељица из дјетињства, Анна Реиллy (Елфман). Као прекрасна корпоративна директорица сад поновно улази у њихове животе и срца силином урагана. Искре лете и ствара се необично сложен љубавни трокут – с обзиром да је Бриан римокатолички свеќеник, а Јаке рабин!

Слики

Веруј у љубав

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Романтичари (2010)

  image
  Свадбените ѕвона собираат група стари пријатели, но и стари ривали. Лајла и Том се запознале за прв пат на факултет и станале блиски пријатели. Шест години по...
 • Љубов и пријателство (2016)

  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
 • Лесна девојка (2010)

  image
  Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.