рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.44/10
(16 гласови)

СОДРЖИНА

Кога „слабакот“ Грег тргнува во седмо одделение, тој и неговиот постар брат и главен малтретирач Родрик мора да се соочат со погрешните напори на нивните родители двајцата да се спријателат.
Грег Хефли, детето што направи „слабото“ да изгледа „кул“, се враќа во ова продолжение врз основа на вториот дел од бестселер серијата книги! Откако се ослободува себеси од „Допирот на сирењето“, Грег тргнува во следното одделение со недопрена самодоверба и пријателства, а фрла око и на новата девојка во градот, Холи Хилс. Но дома Грег сѐ уште војува со својот постар брат Родрик, па нивните родители им ја смислуваат најстрогата „казна“ што може да се замисли. Тие ги присилуваат момчињата да се дружат еден со друг.

Слики

Дневникот на Грег: Правилата на РодрикДневникот на Грег: Правилата на РодрикДневникот на Грег: Правилата на РодрикДневникот на Грег: Правилата на РодрикДневникот на Грег: Правилата на РодрикДневникот на Грег: Правилата на РодрикДневникот на Грег: Правилата на РодрикДневникот на Грег: Правилата на Родрик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Маторани (2010)

  недела
  image
  Филм говори о петорици пријатеља из детињства, који се окупљају после много година, када доѓу на сахрану њиховог кошаркашког тренера из школе. Сада, три деценије...
 • Почудно од фикција (2006)

  недела
  image
  Едно утро Харолд Крик почнува да слуша женски глас со детална нарација за секое негово дејство, мисла и чувство. За да биде уште пострашно, сфаќа дека можеби го...
 • Зачин за брак (2012)

  недела
  image
  Да би пробудили страст у браку Кеј и Арнолд траже помоќ од слваног терапеута. Кеј (Мерyл Стрееп) и Арнолд (Томи Ли Џоунс) су пар посвеќен једно другом, али рутина...
 • Tela për violinë (1987)

  недела
  image
  Andon, a young violinist, is seriously studying for the admission competition at the Academy of Fine Arts. Cosmai, the father, thinks his son cannot win the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.