рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 7.3/10
(25 гласови)

Содржина

Кога управникот Џејк Карсон и неговиот елитен тим пожарникари спасуваат тројца браќа и сестри од патот на шумски пожар, бргу дознаваат дека нема тренинг што би ги подготвил за најголемиот предизвик дотогаш – чување мали деца.
Кога управникот на пожарната Џејк Карсон (Џон Сина) и неговиот елитен тим на експерти пожарникари (Киган–Мајкл Кеј, Џон Легуизамо и Тајлер Мејн) спасуваат тројца браќа и сестри (Бријана Хилдебранд, Кристијан Конвери и Финли Роуз Слејтер) од патот на шумски пожар, бргу дознаваат дека нема тренинг што би ги подготвил за најголемиот предизвик дотогаш – чување мали деца. Не можејќи да ги лоцираат родителите на децата, животите, работата и дури пожарната станица на пожарникарите се превртени наопаку и набргу дознаваат дека децата – слично на пожарите – се диви и непредвидливи.

Слики

Не си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оганНе си играј со оган

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Annie: A Royal Adventure! (1995)

  image
  Annie (Ashley Johnson) is back. Along with her friends Molly (Camilla Belle), Hannah (Emily Ann Lloyd), her dog Sandy (Jessie), and her wealthy father Oliver...
 • Божиќна приказна 2 (2012)

  image
  Оригиналниот, класичен, празничен филм продолжува по пет години со Ралфи, Ренди, мајката и старецот. Овој пат, Ралфи се намерачува на една кола која случајно ја...
 • Best Player (2011)

  image
  A video game obsessive's chances of winning a tournament are threatened by a skilled rival. When he discovers his enemy is a teenage girl, he starts dating her...
 • Zëvendësi i grave (1987)

  image
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.