СОДРЖИНА

По смртта на пријател, писател реконструира патување од детството за да го најде телото на исчезнато момче.
Во една куќичка на дрво, на крајот од малиот град во Орегон, Кесл Рок, 12-годишниот писател по име Горди Лаченс тукушто ќе започне едно неверојатно патување во срцето на северозападната шума, искуство што ќе го промени текот на неговиот живот засекогаш. Неговиот најдобар пријател Верн начул од својот постар брат и од негов пријател, во нивен разговор, дека откриле мртво тело во шумата. Во надеж дека ќе добијат пофалби дека го нашле телото, Горди оди заедно со несигурниот и исплашен Верн, како и со цврстиот Крис и авантуристот Теди во авантура што ќе се претвори во патување за себеоткривање. Ова патување започнува наивно, со сон дека ќе станат херои во градот, но пред да заврши, Горди, Крис, Теди и Верн ќе бидат доведени во искушенија на начини што не можеле ни да си ги замислат.

Слики

Остани крај менеSony Pictures InternationalSony Pictures InternationalSony Pictures InternationalSony Pictures InternationalОстани крај менеОстани крај менеОстани крај менеОстани крај менеSony Pictures InternationalSony Pictures InternationalSony Pictures InternationalОстани крај мене

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сторм (2017)

  вторник
  image
  „Сторм се одвива во 16 век, за време на реформацијата, кога слободата на говорот била под закана во Европа. Филмот ја раскажува приказната за Сторм, 12-годишниот...
 • Градот Ембер (2008)

  вторник
  image
  Со генерации, жителите на градот Ембер живееле во прекрасен, осветлен свет, но одеднаш се расипува нивниот моќен генератор.
 • Мостот за Терабитија (2007)

  вторник
  image
  Од „Волт Дизни Пикчрс“ и од „Волден Медија“ ни доаѓа „Мостот за Терабитија“, возбудлива и трогателна фантастична авантура за моќта на имагинацијата и за магијата...
 • Година прва (2009)

  вторник
  image
  Кога двајца мрзеливи ловџии-собирачи ќе ги избркаат од примитивното село, тие тргаат на незаборавно патување по стариот свет.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.