СОДРЖИНА

Кермит е помешан со еден гениј-криминалец и е однесен во еден затвор, а неговиот двојник Константин ја користи европската турнеја на Мапетите за да украде скапоцени камења. Мапетите се сомневаат и започнуваат потрага по вистинскиот Кермит.
„Мапетите во бегство“ на „Дизни“ е филм во кој целата дружина од Мапетите оди на светска турнеја, преполнувајќи ги театрите во највозбудливите европски дестинации, вклучително и во Берлин, Мадрид, Даблин и во Лондон. Но, Мапетите од другата страна на океанот ги очекува хаос кога несвесно се вмешуваат во еден меѓународен криминал што го предводи Константин, најголемиот светски криминалец и двојник на жабецот Кермит, заедно со неговиот плашлив помошник Доминик.

Слики

Мапетите во бегствоМапетите во бегствоМапетите во бегствоМапетите во бегствоМапетите во бегствоМапетите во бегствоМапетите во бегствоМапетите во бегствоМапетите во бегствоМапетите во бегство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Жандар се жени (1968)

  четврток
  image
  У жандармерији у Сен Тропеу влада опсадно стање, јер 1. јула почињу летњи празници и самим тим долазе многобројни возачи. Стога коњички подофицир Лудовик Кришо,...
 • 200 метри (2020)

  четврток
  image
  Откако дознава дека син му имал несреќа и дека е во болница, очајниот и многу вознемирен палестински градежен работник се обидува да се прошверцува преку ѕидот...
 • Голем лажго (2002)

  денес
  image
  Френки Мјуниз е во главната улога во овој блокбастерски хит за холивудски продуцент кој краде идеја на 14-годишник.
 • Хајди (2015)

  денес
  image
  Омилената приказна за Хајди пристигнува и на големите екрани! Со повеќе од десет милиони продадени книги широко во светот, преведена на повеќе од десет јазици,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.