poster

The Dirty Dozen: The Fatal Mission

The Dirty Dozen: The Fatal Mission (1988)

Акција, Авантура, Bоени | САД, Југославија, Италија
Режисер: Lee H. Katzin

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.0/10

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Најголемата битка (2018)

  image
  Според вистинската приказна, најхрабрата приказна на Втората Светска војна, никогаш претходно раскажана… Во текот на Втората светска војна, во невозможни услови,...
 • Турнеја (2008)

  image
  Радња филма одвија се 1993. године. Пратимо групу београдских глумаца воѓених потребом за брзом зарадом. Група глумаца несвесна у шта се упушта, долази у ратом...
 • Валтер брани Сарајево (1972)

  image
  Валтер брани Сарајево“ је култни југословенски партизански филм из 1972. године. Филм представља слободну интерпретацију биографије стварног антифашистичког борца...
 • Немапирано (2022)

  image
  „Немапирано“ го следи ловецот на богатство Нејт Дрејк, потомок на истражувачот Сер Френсис Дрејк кој верува дека дознал каде се наоѓа Ел Дорадо, легендарниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.