СОДРЖИНА

Злобниот Вандал Севиџ краде таен документ на Бетмен во кој се наброени познатите слабости на членовите на Лигата на правдата, втурнувајќи ги благородните суперхерои во борба против Легијата на проклетството и да го спасат светот од пропаст.
Загрижен поради последиците ако неговите колеги во борбата против криминалот некогаш му го свртат грбот на човештвото, Бетмен создава список во кој се наброени методите што ќе му бидат потребни за да ги порази Супермен, Супервомен, Флеш, Зелениот Фенер, марсовскиот ловец на луѓе и Киборг, во итен случај. Но, кога Вандал Севиџ го пробива обезбедувањето на пештерата на Бетмен и го зема списокот, Лигата на правдата мора да ги совлада длабоките чувства на предаденост за да ја поразат злобната Легија на проклетството. Во меѓувреме, Темниот Витез се бори да донесе одлука која може да има разурнувачки последици.

Слики

Лига на правдата: Суден денЛига на правдата: Суден денЛига на правдата: Суден денЛига на правдата: Суден денЛига на правдата: Суден денЛига на правдата: Суден ден

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Семејството Адамс 2 (2021)

  денес
  image
  Омиленото морничаво семејство се враќа со анимираното комично продолжение, „Семејството Адамс 2“. Во овој целосно нов филм ги наоѓаме Мортиша и Гомез вознемирени...
 • Маноу Муња (2019)

  денес
  image
  Ману одраста верујуќи да је галеб, као његови родитељи Ив и Бланш, и брат Лука. Труди се да плива, лови рибу и лети попут њих, али изгледа да није много надарен....
 • Талични Том: Балада о Далтонима (1978)

  денес
  image
  Лутајуќи каубој чува озбиљне бандите који, да би дошли до наследства, морају да елиминишу чланове пороте који су осудили њиховог ујака.
 • Среќен змеј (2009)

  денес
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.