рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.74/10
(66 гласови)

СОДРЖИНА

Одгледана во Африка, Кеди мисли дека знае сè за “опстанокот на најсилните“. Но законот на џунглата добива сосема ново значење кога 15-годишната девојка што се школувала дома, за првпат влегува во јавно средно училиште.
Одгледана во Африка од нејзините родители зоолози, Кеди Херон (Линдси Лохан) мисли дека знае сè за “опстанокот на најсилните“.Но законот на џунглата добива сосема ново значење кога 15-годишната девојка која се школувала дома, за првпат влегува во јавно средно училиште. Обидувајќи се да си го најде своето место, Кеси се среќава со најзлобниот вид од сите – Кралицата Пчела, прекар за ладната и пресметлива Реџина Џорџ (Рејчел Мекадамс), водач на најмодната група во школото, Пластика. Кога Кеди се вљубува во бившото момче на Реџина, Арон Самјуелс )Џонатан Бенет), Кралицата Пчела е боцната – и таа кове план да ја уништи социјалната иднина на Кеди. “Канџите“ на Кеди избиваат на површина кога таа се впушта во урнебесната “Светска војна на девојките“ која предизвикува целото школо да бара засолниште.

Слики

Злобни девојкиParamountЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиParamountЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Деликатност (2011)

  четврток
  image
  Убавата Натали по смртта на својот сопруг се посветува само на работата. По извесно време се спријателува со Маркус, вработен кај неа. Но, врската се...
 • Snow Job (2003)

  четврток
  image
  Viscerally experience a "year off" in Aspen, Colorado with a group of recent college grads who have elected to defer graduate school and career opportunities to...
 • С.П.У.К. (1983)

  четврток
  image
  У наслову ове комедије, снимљене у доба омладинских радних акција, крије се некад популарна акцијска парола "Среќа појединца - успех колектива". И заиста, среќа...
 • Злосторството на Хенри (2010)

  четврток
  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.