рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(79 гласови)

СОДРЖИНА

Одгледана во Африка, Кеди мисли дека знае сè за “опстанокот на најсилните“. Но законот на џунглата добива сосема ново значење кога 15-годишната девојка што се школувала дома, за првпат влегува во јавно средно училиште.
Одгледана во Африка од нејзините родители зоолози, Кеди Херон (Линдси Лохан) мисли дека знае сè за “опстанокот на најсилните“.Но законот на џунглата добива сосема ново значење кога 15-годишната девојка која се школувала дома, за првпат влегува во јавно средно училиште. Обидувајќи се да си го најде своето место, Кеси се среќава со најзлобниот вид од сите – Кралицата Пчела, прекар за ладната и пресметлива Реџина Џорџ (Рејчел Мекадамс), водач на најмодната група во школото, Пластика. Кога Кеди се вљубува во бившото момче на Реџина, Арон Самјуелс )Џонатан Бенет), Кралицата Пчела е боцната – и таа кове план да ја уништи социјалната иднина на Кеди. “Канџите“ на Кеди избиваат на површина кога таа се впушта во урнебесната “Светска војна на девојките“ која предизвикува целото школо да бара засолниште.

Слики

Злобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиParamountЗлобни девојкиЗлобни девојкиParamountЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојкиЗлобни девојки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Једнонедељни одмор (2018)

  image
  Two fathers with opposing personalities come together to celebrate the wedding of their children. They are forced to spend the longest week of their lives...
 • Rain at the Beach (1984)

  image
  Zeno takes his sister and nephew, Alber, to the beach for a long overdue vacation, hoping to persuade Alber to break up from his actress girlfriend, Jeta,...
 • Пијани родители (2019)

  image
  Откако ја испраќа својата ќерка единица на факултет, една двојка од средната класа (Алек Болдвин и Селма Хаек) се обидува да ги скрие своите финансиски проблеми...
 • Тед (2012)

  image
  Создавачот на „Семеен тип, Сет Мекферлејн го носи својот впечатлив хумор на големиот екран, првпат како сценарист и режисер. Во живата акциона и анимирана...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.