poster

Mr. Bones 2: Back From The Past

Mr. Bones 2: Back from the Past (2008)

комедија | Јужна Африка
Режисер: Gray Hofmeyr

рејтинг: 4.4/10
Оценка на корисникот: 6.6/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

The story of Hekule, the King of Kuvukiland who is given a gemstone by the dying Kunji Balanadin. The stone is cursed and causes Hekule to become possessed by the spirit of the mischievous Kunji. It is up Mr. Bones, the royal witch doctor to cure his King and get rid of this cursed stone by returning the gem to its home in an Indian fishing village.

Слики

Mr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The PastMr. Bones 2: Back From The Past

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опасни девојки (2011)

  image
  „Пластичните“ се враќаат на сцената, а дружината сега е помодерна, посмешна и поенергична од кога било! Енергичната кралица Би почнува тепачка во која не може да...
 • Отскок (2005)

  image
  Кога избликот на бес за време на еден натпревар се претвора во срамен јавен инцидент, познатиот кошаркарски тренер на колеџ Рој Мекормик (Мартин Лоренс) е...
 • Америчка пита: Бета братство (2007)

  image
  Место радње овога пута је Универзитет Мичиген, познат по Братству Бета, које је дало ново значење забави. Наши јунаци су Ерик и Двајт Стифлер. Ерика је недавно...
 • Купи ми Елиота (1998)

  image
  Домаќи филм Купи ми Елиота је урнебесна комедија која говори о тешким временима у којима све мора да се ради како би се дошло до пара. Боки, млади саксофониста...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.