СОДРЖИНА

Сет Аткинс е чувар на светилник на напуштена плажа во Кејп Код в 1912. Неговата асистентка ненадејно дава отказ, не можејќи веќе да се справи со неговите испади и мизогонијата. Сет останува сам да се грижи за светилникот, се додека водата не исфрли еден мистериозен млад човек кој набрзо изразува желба да му биде асистент. Започнуваат да разменуваат приказни од минатото и искуствата со жени, но наскоро ќе мора да се борат за наклонетоста на прекрасната Рут Грејам и нејзината помошничка, г-ѓицата Баск.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вечна убавина (2019)

  денес
  image
  По катастрофалниот свадбен ден, Џејн добива нервен слом кој води до дијагноза на параноидна шизофренија. Кога нејзиното бесчувствително семејство не ја поддржува,...
 • Љубав је све што нам је потребно (2012)

  денес
  image
  Филип (Броснан) Енглез, који живи у Данској, је усамљени, средовечни удовац. Има и ќерку, са којом нема малтене никакав однос. Ида (Дирхолм) је Данкиња, фризерка,...
 • Потрага по среќа (2009)

  денес
  image
  Урнебесна комедија, во која една амбициозна девојка доаѓа во Холивуд, полна со идеали. Ќе дипломира на филмската академија како една од најдобрите студенти, ќе...
 • Надежна млада актерка (2000)

  денес
  image
  Ивон Ранс е елегантен господин во средни години со совршен стил. Тој е создаден да биде фризер и во својата родна Бретања ги освојува срцата на постарите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.