рејтинг: 4.2/10
Оценка на корисникот: 8/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

И док звезде цртане серије из шездесетих Роки и Булвинкл проводе мирне дане далеко од некадашњих узбуѓења, њихови стари непријатељи не мирују. Након што је срушен Берлински зид, у бившем совјетском сателиту долази до преврата, па Неустрашиви Воѓа и његови помоќници Наташа и Борис беже из земље одлучивши да се скрасе у Холивуду.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: За малку (1995)

  денес
  image
  Кога Волас и Громит одат да мијат прозорци, Волас се вљубува во Вендолен, сопственичката на една продавница за волна. Во меѓувреме, Громит е наместен за убиството...
 • Шрек (2001)

  денес
  image
  Еднаш одамна, во едно далечно мочуриште, си живеел еден огар по име Шрек чиј безгрижен осаменички живот е нарушен од инвазија на здодевни ликови од басните. Во...
 • Гномови и тролови (2009)

  денес
  image
  Младото џуџе Јуниор, покажува само еден интерес - да измислува различни гаџети во својата лабораторија во куќичката на едно дрво. Неговиот татко Џејл, чувар на...
 • Мисија - Арктик (2019)

  денес
  image
  Арктичка лисица Свифти ради у поштанској служби, али сања о томе да једног дана постане Топ Дог - арктички хаски курир. Да би доказао да је вредан улоге, тајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.