рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(40 гласови)

СОДРЖИНА

Бивши обични библиотекар, сада велики авантуриста креќе у потрагу за легендарним рудницима краља Соломона. Флин Карсен био је тихи књишки мољац, који иза себе има 12 факултетских диплома, шест магистарских и 4 доктората, које свакако није зарадио живеќи живот пуним плуќима, путујуќи најзамљивијим пределима на свету. А онда му је понуѓен посао у најузбудљивијој библиотеци на свету, у којој су у ствари похрањени највреднији предмети светске историје. Он креќе у још једну незаборавну авантуру, овог пута трагајуќи за рудницима краља Соломона, заједно са згодном професорицом Емили Девенпорт...

Слики

Библиотекарот 2: Враќањето на кралотБиблиотекарот 2: Враќањето на кралотБиблиотекарот 2: Враќањето на кралотБиблиотекарот 2: Враќањето на кралотБиблиотекарот 2: Враќањето на кралотFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLFoto: RTLБиблиотекарот 2: Враќањето на кралотFoto: RTLFoto: RTLБиблиотекарот 2: Враќањето на кралотБиблиотекарот 2: Враќањето на кралот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Клекнат тигар, скриен змеј (2000)

  image
  Ова е филм за боречки вештини со голема имагинација и со поетски движења. Филмот, добитник на „Оскар“, „Клекнат тигар, скриен змеј“ на Анг Ли е епска љубовна...
 • Самрак: Зазорување 1 (2011)

  image
  Во долго очекуваното четврто продолжение на „Самрак“, бракот, медениот месец и бурното раѓање на дете носат непредвидлив и шокантен развој за Бела (Кристен...
 • Прстен Нибелунга (2004)

  image
  "Прстен Нибелунга" прича је о давној Еуропи. Богови још увијек ходају земљом, на уснама су имена попут Wотан, Фреиа и Ерда. Ту је и млади принц Сиегфриед, ловац...
 • Писма за Јулија (2010)

  image
  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.