СОДРЖИНА

Тој беше најозлогласениот заводник во светот. Авантурист, господар на итроста. За него се велеше дека ниедна жена не може да му одолее на шармот. Сѐ до сега. Првпат во животот, легендарниот Казанова ќе запознае жена достојна на себе...
Тој беше најозлогласениот заводник во светот. Авантурист, господар на маската и итроста. За него се велеше дека ниедна жена не може да му одолее на шармот. Сѐ до сега. Првпат во животот, легендарниот Казанова (Хит Леџер) ќе запознае жена достојна на себе, а тоа е привлечната венециска убавица Франческа (Сиена Милер), која го прави единственото нешто што го сметал за невозможно – го одбива. Преку серија итри маски и планови, тој успева да се приближи до Франческа. Но, тој ја игра најопасната игра досега, игра во која не само што ќе си ги ризикува животот и реномето туку и игра која му е единствена шанса за вистинска страст.

Слики

КазановаКазановаКазановаКазановаКазановаКазановаКазановаКазановаКазановаКазанова

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писма за Јулија (2010)

  image
  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се...
 • Магарето, љубовникот и јас (2020)

  image
  Антоанет (Лоре Калами), наставничка во училиште, се радува на одамна испланираниот летен одмор со нејзиниот таен љубовник Владимир (Бенџамин Лаверн), татко на...
 • Тајниот живот на Волтер Мити (2013)

  image
  Волтер е плашлив лектор во една издавачка фирма за списанија. Волтер не е способен да се бори за себе, па се повлекува во својот свет на фантазии, каде е храбар,...
 • Собарката и сенаторот (2002)

  image
  Познат политичар се вљубува во собарка од њујоршки хотел мислејќи дека е богата и славна.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.