Dean Devlin

Роденден: 1962

Актерот:

 1. ...
  Gum chewer
 2. 2. Месец 44 (1990), филм
  ...
  Tyler

Режисер:

 1. 7. Арка (2023), серија

Сцеарист:

 1. 4. Годзила (1998), филм
  ...
  (screenplay)
 2. ...
  (characters)
 3. ...
  (uncredited)
 4. ...
  (story)
 5. ...
  (based on a concept by) (uncredited)
 6. ...
  (based on a concept by) (uncredited)
 7. ...
  (story)
 8. ...
  (based on characters created by)
 9. 12. Stargate Universe (2009), серија
  ...
  (uncredited)
 10. ...
  (based on characters created by) (uncredited)
 11. ...
  (screenplay by)
 12. ...
  (based on characters created by)
 13. 18. Stargate Origins (2018), серија
  ...
  (based on characters created by)
 14. ...
  (created by)
 15. 21. Арка (2023), серија
  ...
  (based on characters created by)

Продуцент:

 1. 3. Годзила (1998), филм
 2. 4. Патриот (2000), филм
 3. 6. Мобилни (2004), филм
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer (uncredited)
 10. ...
  executive producer
 11. ...
  producer (p.g.a.)
 12. 18. The Deal (2022), филм

Глас:

 1. ...
  Eagle 2 Pilot

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.