рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 5.43/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Иначе Кејти Дејвис повремено ради као тајни агент Џејн Доу. А због свог богатог искуства ангажована је на решавању најтежих случајева, па ќе тако и овог пута заједно са оперативцем Френком Дарнелом показати завидне детективске способности.

Слики

Џејн Доу Како опустити шефаЏејн Доу Како опустити шефа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Смртоносен меден месец (2010)

  image
  Една двојка се венчаат на Хаваите, и се упатуваат на крстарење на меден месец каде што работите одат ужасно во погрешен правец.
 • Мистериите на Хејли Дин: Убиствена казна (2019)

  image
  Кога штотуку ослободениот убиец кој претходно бил затворен со помош на Хејли Дин е убиен, а пријателката на Хејли, јавната обвинителка Паулина Д’Орацио е обвинета...
 • The Quarry (2020)

  image
  A fugitive kills a preacher and takes his place at a church in a small town, but the local police chief soon begins to suspect foul play.
 • Мистерије Хејли Дин: 2 + 2 = убиство (2018)

  image
  Hailey attends her niece's school recital only to learn that the beloved music teacher has vanished. Hailey soon discovers several startling secrets amongst the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.