рејтинг: 3.6/10
Оценка на корисникот: 10/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Терор који се винуо у јос веќе висине - Слејд Крејвен, певач хеви метала организује свој опростајни концер у Боингу 747, на лету из Лос Анѓелеса у Торонто, и концерт ќе се преносити уживо преко интернета. Ерика Бланк и њен камермен су задужени да покривају пренос концерта. Агентица ФБИ, Кејт Хајден, веќ је две године за петама хакеру Ник Ветсу који је успео да упада на преносе концерата преко интернета. Али десава се несто веома чудно за време концерта - терористи, једна сатанистичка окултна група, отима авион и усмера га према Источном Кенсасу где планирају да га обрусе на једну локалну цркву где верују да је Сатана заробљен и на тај начин га ослободе....

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Момчето од Вајт Ривер (1999)

  четврток
  image
  Комична драма за двајца измамници, чие што наизглед безопасно тргување на американскиот југ, ќе се престори во опасна авантура откако еден убиец ќе ги земе како...
 • Случаен шпион (2001)

  четврток
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  четврток
  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Незапирливи (2004)

  четврток
  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.