СОДРЖИНА

Тинејџерката Сара ќе задоцни дома и родителите, кои штотуку излегуваат, ќе ја прекорат, со оглед на тоа што сметале дека Сара ќе го причува малиот брат Тоби. Кога родителите ќе заминат, Тоби почнува без престан да плаче. Не знаејќи како да го смири, Сара посакува гоблините да го земат нејзиниот брат, што и се случува. Не можејќи да поверува дека детето исчезнало од креветот, Сара ќе зажали, но куќата веќе е окупирана од гоблините и од гоблинскиот крал Џаред (Дејвид Боуви), кој ќе го однесе Тоби во својот дворец. Џаред ќе го претвори брат и во гоблин ако Сара не успее во рок од 13 часа да помине низ лавиринтот кој води до дворецот на Џаред. Одлучна да си го врати братот, Сара тргнува низ лавиринтот во кој ќе сретне многу чудни суштества и гоблини.

Слики

ЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринтSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринтЛавиринт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ruby Strangelove Young Witch (2015)

  image
  When Ruby, a young witch discovers her long lost mother was abducted by evil forces she sets out to use all her magical powers to get her back.
 • Фантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд (2018)

  image
  Во обид да се осуетат плановите на Гринделвалд за создавање чистокрвни волшебници за да владеат врз сите немагични суштества, Албус Дамблдор го ангажира својот...
 • Враќање на островот на Ним (2013)

  image
  Јацк и Ним сазнају да велика компанија жели купити Нимино острво у жељи да га претворе у туристичну атракцију. У циљу да спасу острво од комерцијализације, Јим...
 • Фантастични ѕверки и каде да се најдат (2016)

  image
  Врз основа на книгата на Џ. К. Ролинг, филмот ги следи авантурите на магизоологот Њут Шамандер во тајната заедница на вештерки и волшебници на Њујорк, седумдесет...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.