СОДРЖИНА

Радња се темељи на стварним догаѓајима у Палестини у другој половини 1940-их, а главни протагониста је амерички пуковник Мицкеy Марцус (чији лик тумачи Кирк Доуглас), који је као добровољац дошао помоќи јеврејским паравојним формацијама да се организују у Израелске обрамбене снаге и успешно боре против Арапа у првом Арапско-израелском рату.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Истерувачи на духови: Наследство (2021)

  четврток
  image
  Кога самохрана мајка и нејзините две мали деца пристигнуваат во мал град, почнуваат да ја откриваат нивната конекција со оригиналните Истерувачи на духови и...
 • Огледалце огледалце (2012)

  четврток
  image
  Откако саканиот крал ќе ги напушти, неговата безмилосна сопруга ја презема контролата над кралството и нејзината прекрасна 18-годишна поќерка Снежана, која ја...
 • Робо (2019)

  четврток
  image
  Митyа Привалов има дванаест година, и жели цртати стрипове о суперјунацима. Проблем је што његови родитељи не разумију ту његову страст и желе да се Митyа бави...
 • One Man and His Cow (2016)

  четврток
  image
  It's a fact. Fatah, a sympathetic Algerian farmer, even more than his wife, he only has eyes for his prized heifer Jacqueline, dreaming to see her victorious at...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.