poster

Авантурите на Тинтин

The Adventures of Tintin (2011)

анимација, акција, авантуристички, семејни, мистерија | САД, нов Зеланд, Обединетото Кралство
Режисер: Steven Spielberg
FOX Movies | Утре | 13:15

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8.25/10
(24 гласови)

СОДРЖИНА

Стивен Спилберг и Питер Џексон се создавачите на овие епски авантури на Тинтин, прикажувајќи ги интересниот млад известувач и неговото верно куче Снешко додека откриваат една макета на брод, која носи експлозивна тајна. Вовлечен во мистерија стара со векови, Тинтин станува мета на Иван Иванович Сакарин, злобниот негативец, кој верува дека Тинтин има украдено едно бесценето богатство, поврзано со плашливиот пират по име Ред Рекам. Но Тинтин, со помош на неговото куче Снешко, жестокиот и тврдоглав капетан Хедок и мрморливите детективи Томпсон и Томпсон, ќе патува низ светот, надмудрувајќи ги своите непријатели, во обид да го најде последното почивалиште на „Еднорог“, потонатиот брод, кој можеби го има клучот за едно огромно богатство, но и за едно древно проклетство.

Слики

Авантурите на ТинтинАвантурите на ТинтинАвантурите на ТинтинSonyАвантурите на ТинтинSonySonySonySonyАвантурите на ТинтинАвантурите на ТинтинАвантурите на ТинтинАвантурите на ТинтинАвантурите на ТинтинАвантурите на ТинтинАвантурите на ТинтинАвантурите на ТинтинАвантурите на Тинтин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Епик (2013)

  image
  Една тинејџерка е пренесена во волшебен универзум каде што се одвива борба помеѓу силите на доброто и на злото. Таа мора да се здружи со еден тим од чудни...
 • Менди и богатството на Чироките (2010)

  image
  Поставен во раните 1990 години, вториот филм базиран на популаната книга „ Менди “ од Лоис Лепард, во која Менди разрешава мистерии со помош на нејзините пријатели.
 • Барби и Челзи - Изгубљени роѓендан (2021)

  image
  Пратите Челзи и њену породицу у авантури током крстарења за Челзин седми роѓендан. Када крузер преѓе Меѓународну датумску границу, Челзи помисли да је изгубила...
 • Шерлок Холмс: Игра на сенки (2011)

  image
  Роберт Дауни Јуниор ја репризира својата улога на најпознатиот детектив на светот, Шерлок Холмс, а Џад Лоу се враќа во улогата на неговиот пријател и колега, д-р...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.