СОДРЖИНА

Работниците во еден луксузен станбен комплекс коваат завера да си ги украдат пензиите од расипан милијардер на Вол стрит, во оваа комедија, во која играат Бен Стилер и Еди Марфи.
Бен Стилер и Еди Марфи предводат ѕвездена актерска екипа во оваа урнебесна комедија, во која менаџерот на една луксузна станбена зграда (Стилер) предводи група вработени кои бараат одмазда против мангупот од Вол стрит (Алан Алда), кој ги измамил. Само неколку дена му се потребни на милијардерот да се извлече со совршеното злосторство, па дружината од аматерски крадци бара помош од ситниот крадец Слајд (Марфи) за да ги украдат 20-те милиони долари за кои се сигурни дека се скриени во станот.

Слики

Грабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулатаГрабеж на кулата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џунгла (2017)

  денес
  image
  Во потрага по самозапознавање и автентично искуство, израелскиот стопер Јози Гинсбер, запознава австралиски геолог во Ла Паз, Боливија. Воодушевен од неговите...
 • Без милост (2009)

  денес
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Лига на правдата (2017)

  денес
  image
  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови...
 • Осмиот патник 3 (1992)

  денес
  image
  Сигурни Вивер се враќа како офицерот Елен Рипли во ОСМИОТ ПАТНИК 3, каде се наоѓа заробена на една далечна планета-затвор населена со злобни поранешни...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.