СОДРЖИНА

Млади студент права Филдинг Пирс који жели да се бави политиком, заљубљује се у Сару, ватрену идеалисткињу која је живот посветила помагању другима. На жалост, Сара гине у експлозији бомбе. Након девет година, Филдинг је адвокат; кандидовао се за конгрес. Сеќања на Сару почињу да га прогањају. Она је свуда око њега. Филдинг почиње да се пита да ли је то што види стварно или је, једноставно, почео да губи разум због изгубљене љубави.

Слики

Буѓење Мртвих

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нешто за нешто (2008)

  image
  Ник Стал и Вера Фармига ги толкуваат главните улоги во драмата QUID PRO QUO, снимена според оригиналното сценарио на Карлос Брукс. Тоа е приказна за еден...
 • Тајна во нивните очи (2009)

  image
  Аргентинската мистерија која ја доби наградата „Оскар“, раскажува приказна за пензиониран правен советник кој пишува роман за еден од неговите минати нерешени...
 • Зборови (2012)

  image
  Млад писател конечно доживува успех објавувајќи го својот роман. Има само еден проблем - тој не го напишал романот. Принуден е да ја плати цената за кражба на...
 • Клои (2009)

  image
  Кетрин и Дејвид се навидум совршен пар. Таа е лекар, а тој почитуван професор. Тоа е еден среќен брак и имаат талентиран син. Меѓутоа, кога Дејвид задоцнува на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.