рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(70 гласови)

Содржина

Новото продолжение на хорор серијалот ја следи Сидни Прескот, сега авторка на книги за самопомош, која се враќа во својот роден град Вудзборо. Се среќава со старите познаници, шерифот и неговата сопруга Гејл, а тука се и роднината Џил и тетката Кејт. Но нејзиното присутво е повод за враќање на едно непосакувано лице, а со тоа се доведени во опасност сите жители и целиот град Вудзборо...

Слики

Врисок 4Врисок 4Врисок 4Врисок 4Врисок 4Врисок 4Врисок 4Врисок 4Врисок 4Врисок 4Врисок 4Врисок 4Врисок 4

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ноќ на вештерките (2018)

  image
  Лори Строд доаѓа до нејзината последна конфронтација со Мајкл Маерс, маскирана фигура која ја прогонува откако таа едвај успеа избега од неговиот обид да ја убие...
 • Длабоко црвено (1975)

  image
  За време на една конференција за парапсихологија, медиумот Хелга Улман дознава за присуството на некој што сака да убие. Истата вечер жената е убиена од непознат...
 • Земи ми ја душата (2010)

  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
 • Бежи (2017)

  image
  Млади Афроамериканац Цхрис са својом девојком Росе током викенда одлази на удаљено имање како би се упознао с њеним родитељима, мајком Миссy и оцем Деаном. Њихово...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.