poster

Фантастичниот г. Фокс

Fantastic Mr. Fox (2009)

Режисер: Wes Anderson

рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 8.08/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Г. и г-ѓа Фокс живеат идиличен живот, но по дванаесет години поминати мирно и домаќински, таквата егзистенција станува премногу за дивите животински инстинкти на г. Фокс.

Слики

New RegencyNew RegencyФантастичниот г. ФоксФантастичниот г. ФоксФантастичниот г. ФоксФантастичниот г. ФоксФантастичниот г. ФоксNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew Regency

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби - моќна принцеза (2015)

  петок
  image
  Једнога дана, након пољупца чаробног лептира, Кара убрзо открива да има чудесне супер моќи које јој омогуќавају да се претвори у Супер Спаркле, своје тајно,...
 • Неверојатните 2 (2018)

  сабота
  image
  Во вториот дел, Хелен е во центарот на вниманието, додека Боб се справува со „нормалниот“ живот дома кога еден нов негативец смислува брилијантен и опасен план....
 • Волас и Громит: Леб или смрт (2008)

  денес
  image
  Во анимираната авантура на Ник Парк, „Леб или смрт, номинирана за „Оскар, динамичната двојка има нова улога. Волас и Громит почнале нов бизнис, овој пат пекарски,...
 • Сезона лова 4: Уплашени блесан (2015)

  денес
  image
  Када због приче о вукодлаку Боог не жели иќи на годишње кампирање, његови пријатељи смисле план да га излијече од тога страха.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.