poster

Honky Tonk

Honky Tonk (1941)

Режисер: Jack Conway

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.1/10
(224 гласови)

СОДРЖИНА

When gambler Candy Johnson comes to the small-town Yellow Creek he has set his mind on the narrow path to live an honest life. He falls in love with young Elizabeth Cotton and with the money he won at gambling he opens up a saloon.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Болничарката Бети (2000)

  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
 • Dater's Handbook (2016)

  image
  After reading a book about dating and changing her personality to find a lover, a woman realises the man she wants is right in front of her.
 • Челични магнолии (1989)

  image
  Драмата норминирана за Оскар раскажува приказна за круг блиски пријатели чии животи се испреплетуваат. Во главните улоги: Џулија Робертс, Доли Партон и Сели Филд.
 • Луцкасти фризери (2001)

  image
  Годишње такмичење фризера долази у Китли, град у ком Фил и његов син Брајан воде берберницу, а Филова бивша жена, Шели, и њена љубавница Сандра, козметички салон....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.