СОДРЖИНА

When tasked with taking 'action' by an elementary teacher as a summer project, two affluent and spoiled siblings face their Dad's bankruptcy and parents' divorce by attempting to win the most complicated contest of all time. It's a contest used to cultivate the world's greatest talent to seed a special task force and head up a non-profit organization to address global issues such as climate change, pollution and world peace - with a cash prize of $1,000,000.

Слики

The Terrible Adventure

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Деца шпиони 2: Остров на изгубените соништа (2002)

  image
  Филмот ги прикажува идните авантури на Кармен и Јуни Кортез, кои сега официјално се агенти на ОСС. Нивната нова мисија е да го спасат светот од луд научник кој...
 • Лего Нинџаго филм (2017)

  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
 • Железнички тигри (2016)

  image
  Кинески железничар во 1941. година води тим на борци за слобода во борба против јапонските војници, како би обезбедиле храна за сиромашните.
 • Деца шпиони (2001)

  image
  Кармен и Џуни немаат поим дека нивните родители биле тајни агенти. Сега, исчезнувањето на неколку нивни стари колеги ги принудува да се вратат во играта. Главна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.