poster

Иднината е осамено место

Die Zukunft ist ein einsamer Ort (2021)

Режисер: Martin Hawie, Laura Harwarth
Cinemax 2 | 18.8.22 | 02:00

рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 5/10

СОДРЖИНА

Со цел да му се одмазди на човекот одговорен за смртта на неговата жена и ќерка во сообраќајна незгода, Франк станува криминалец и завршува во истиот затвор како и возачот кој останал неказнет. Таму ја започнува мисијата за одмазда.
Франк, човек без криминално досие, напаѓа транспорт со пари и потоа ѝ се предава на полицијата. Неговото однесување е мистерија. Во затворот го запознава безмилосниот и сомнителен Арап Фуад, кој е заштитен од неговиот клан. За да му се доближи на Фуад, Франк се вмешува во бизнисот со дрога во затворот и е фатен помеѓу две ривалски групи на германски и арапски затвореници. Франк успева единствено да изгради врска на доверба со затворската чуварка Сузана, не знаејќи дека таа е дел од бизнисот на Фуад и има сексуална врска со него. Сепак, тие емоционално се зближуваат. Она што го знае Франк е дека жена му и ќерка му загинале во сообраќајна незгода. Фуад бил возачот кој останал неказнет. Франк бара одмазда.

Слики

Иднината е осамено место

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бројач на карти (2021)

  четврток
  image
  Поранешниот американски војник Вилијам Тел (Оскар Ајзак) некогаш служел во Ирак. Сега талка по казината како играч на карти, бегајќи од своето минато. Неговото...
 • Тексашка поља смрти (2011)

  четврток
  image
  Инспирисана истинитим догаѓајима из седамдесетих о убиствима у непосредној близини малог места крај града Тексас, филмска прича прати локалног детектива за...
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  четврток
  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
 • Праведно убиство (2008)

  четврток
  image
  Турк (Роберт де Ниро) и Рустер (Ал Пачино) се двајца искусни детективи на њујоршката полиција и долгогодишни партнери, кои бараат сериски убиец. Серискиот убиец...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.