СОДРЖИНА

Млад мајмун, желен да о запознае светот, го прифаќа предизвикот од една алчна жаба и тргнува на пат околу светот за 80 дена.

Слики

Пат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 денаПат околу светот за 80 дена

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Поларна авантура (2019)

  image
  Поларната лисица Свифти работи во Арктичката брза пошта, но сонува еден ден да стане топ пес - арктички кучешки поштар. За да докаже дека е достоен за улогата,...
 • Барајќи ја Дори (2016)

  image
  Од создавачите на „Барајќи го Немо, добитници на „Оскар, и од „Дизни и „Пиксар пристигнува епската подводна авантура исполнета со фантазија, хумор и емоции. Кога...
 • Мадагаскар (2005)

  image
  Када се четири размажене животиње из њујоршког Централ парка случајно наѓу као бродоломци на егзотичном острву Мадагаскар, откривају да је свет заиста џунгла
 • Маноу Муња (2019)

  image
  Ману одраста верујуќи да је галеб, као његови родитељи Ив и Бланш, и брат Лука. Труди се да плива, лови рибу и лети попут њих, али изгледа да није много надарен....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.