poster

Работите што ги кажуваме, работите што ги правиме

Les choses qu'on dit, les choses qu'on fait (2020)

драма, романса | Франција
Режисер: Emmanuel Mouret
Cinemax 2 | 1.7.22 | 14:40

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 9.2/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Чекајќи го нејзиното момче да и се придружи на одмор на село, три месеци бремената Дафне се наоѓа во друштво на неговиот братучед Максим. Дафне и Максим четири дена се запознаваат и споделуваат многу интимни приказни кои ги зближуваат...

Слики

Работите што ги кажуваме, работите што ги правимеРаботите што ги кажуваме, работите што ги правимеРаботите што ги кажуваме, работите што ги правимеРаботите што ги кажуваме, работите што ги правимеРаботите што ги кажуваме, работите што ги правимеРаботите што ги кажуваме, работите што ги правиме

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лора (2007)

  понеделник
  image
  Лора (Лусија Браули) е преубава работничка во музеј во доцните дваесетти години. Гери (Питер Наги) има околу триесет години и свири саксофон во бенд. Неговиот...
 • Смртоносен извор (2002)

  понеделник
  image
  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе...
 • Страх и жеља (1953)

  понеделник
  image
  Филм прати групу војника фиктивне неименоване земље која се током рата нашла иза непријатељских линија. Радња приказује њихове напоре да се врате куќи, али их у...
 • Тегла пуна ваздуха (2007)

  понеделник
  image
  "Тегла пуна ваздуха" је прича о људима који раде у угљенокопу и крај те, све веќе, зјапеќе јаме која лагано прождире њихово место, они се раѓају, заљубљују,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.