рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Две години во интергалатичка инвазија на Земјата, преживеаните се борат во очајна војна. Додека жртвите се зголемуваат секој ден, отпорот – заедно со некои неочекувани сојузници – откриваат заговор што може да ја заврши војната.
Исполнет со спектакуларни специјални ефекти и возбудливи акциски секвенци, „Окупација: Мисија Дожд“ се одвива во текот на двете години на интергалатичката инвазија на Земјата, додека преживеаните се борат во очајна војна. Додека жртвите се зголемуваат секој ден, отпорот – заедно со некои неочекувани сојузници – откриваат заговор што може да ја заврши војната. Сега, кога вонземските освојувачи се одлучни да ја направат нашата планета нивни нов дом, започнува трката да се спаси човештвото.

Слики

Окупација: Мисија ДождОкупација: Мисија ДождОкупација: Мисија ДождОкупација: Мисија ДождОкупација: Мисија ДождОкупација: Мисија ДождОкупација: Мисија ДождОкупација: Мисија Дожд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вонземски напад: Битка за Лос Анџелес (2011)

  image
  Во „Битка: Лос Анџелес“, Земјата е нападната од непозната сила. Додека луѓето насекаде гледаат како големите светски градови паѓаат, Лос Анџелес е последното...
 • Матрикс: Воскреснувања (2021)

  image
  За да дознае дали неговата реалност е физичка или ментална конструкција, Нео ќе мора да го следи белиот зајак уште еднаш. Тој веќе знае што треба да прави. Но она...
 • Бетмен и Робин (1997)

  image
  Доктор Виктор Фрајс је желео да замрзавањем сачува тело своје покојне жене. Експеримент је, нажалост, пошао наопако и доктор се претворио у злог господина Леденог...
 • Хълк (2003)

  image
  Класичниот лик од стриповите на Марвел оживува во ненадминливата визија на добитникот на Оскар, Анг Ли.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.