poster

Потрага по божиќното богатство

Christmas Explorer (2021)

Режисер: Max McGuire


рејтинг: 5.3/10

СОДРЖИНА

Емилија, картограф, добива работа да дизајнира карта за богатство на Северниот Пол за божиќната сезона и бара истражувач што го поминал снежниот Пол. Заедно ќе откријат дека вистинското богатство на Божиќ е љубовта.
Емилија Мартин се радува на удобен Божиќ дома. Нејзината работа како картограф на училишни карти е исцрпувачка како што таа се обидува да биде во тек со променливата Земја, и празник исполнет со тивки ноќи крај огништето изгледа како добредојден одмор. Но нејзиниот шеф има идеја во последен момент. Дали таа може да дизајнира иновативна карта за богатство на Северниот Пол наречена “Каде е Божиќ”? Емилија има потреба за експертизата на Дру Кемпбел, истражувач што го истражил Северниот Пол двапати! Отпрвин, Дру се двоуми, но откако тие со тешко срце се спогодуваат да си помогнат еден на друг, наскоро дознаваат дека совесен картограф и слободоумен авантурист можеби е совршениот празничен пар да го истражи теренот на Божиќ и да открие сопствено богатство.

Слики

Потрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Венчање у Грејсленду (2019)

  image
  Након страствене романсе, Лаурел и Цлаy спремају се реќи судбоносно "да" у Краљевој палачи - но хоќе ли све проќи како је планирано?
 • Љубов во полн замав (2021)

  image
  Колумнистката Бекс му помага на својот најдобар пријател Кејси, да ја најде вистинската љубов и го следи во градот каде што пораснал. Кејси успева да ја обнови...
 • Совршена свадба (2021)

  image
  Фотографката Линдзи добива работа од соништата. Иако не е многу позната, ќе ги фотографира свадбите на гламурозните наследнички. Но, на тој голем социјален настан...
 • Венчален прстен (2021)

  image
  Кејт е дизајнерка на свршенички прстени и сопственичка на златарница, но иако нејзините креации усреќиле многу парови, таа самата нема среќа во љубовта. Наскоро ѝ...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.