poster

Потрага по божиќното богатство

Christmas Explorer (2021)

романса | Канада
Режисер: Max McGuire

рејтинг: 5.3/10

СОДРЖИНА

Емилија, картограф, добива работа да дизајнира карта за богатство на Северниот Пол за божиќната сезона и бара истражувач што го поминал снежниот Пол. Заедно ќе откријат дека вистинското богатство на Божиќ е љубовта.
Емилија Мартин се радува на удобен Божиќ дома. Нејзината работа како картограф на училишни карти е исцрпувачка како што таа се обидува да биде во тек со променливата Земја, и празник исполнет со тивки ноќи крај огништето изгледа како добредојден одмор. Но нејзиниот шеф има идеја во последен момент. Дали таа може да дизајнира иновативна карта за богатство на Северниот Пол наречена “Каде е Божиќ”? Емилија има потреба за експертизата на Дру Кемпбел, истражувач што го истражил Северниот Пол двапати! Отпрвин, Дру се двоуми, но откако тие со тешко срце се спогодуваат да си помогнат еден на друг, наскоро дознаваат дека совесен картограф и слободоумен авантурист можеби е совршениот празничен пар да го истражи теренот на Божиќ и да открие сопствено богатство.

Слики

Потрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатствоПотрага по божиќното богатство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Hollywood Dirt (2017)

  денес
  image
  Hollywood arrives en force to Quincy, the small town where the secret Crown Cola billionaires live. They want to film about the billionaires and how they made...
 • Лето во лозјето (2017)

  денес
  image
  По почетните кавги, Френки и Нејт сега се заедно, како двојка ја водат винаријата и се подготвуваат за локалниот натпревар. Во заедничката желба да успеат, Френки...
 • Љубав и Сунашце (2019)

  денес
  image
  Искре фрцају на све стране након што се војник Јаке врати по својег пса којег је чувала несретно заљубљена Аллy.
 • Љубав преко љубимца (2019)

  денес
  image
  Двоје сасвим различитих самохраних родитеља зближава се након што им дјеца пожеле удомити истог пса.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.