рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 9.25/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Вистинска приказна за Дрим Алајанс, тркачки коњ одгледуван од шанкерката Џен Вокс. Со малку пари и без искуство, Џен ги убедува соседите да ги вложат малите плати за да помогнат во одгледувањето на Дрим и да се натпреваруваат со елитите.
Искусете ја инспиративната вистинска приказна за Дрим Алајанс, необичен тркачки коњ одгледан од шанкерка во мал град, Џен Вокс (Тони Колет). Со многу малку пари и без искуство, Џен ги убедува соседите да ги вложат малите заработки за да помогнат во одгледувањето на Дрим и да се натпреваруваат со тркачките елити. Нивната инвестиција се исплати кога Дрим се искачуваше по ранговите и стануваше блесок на надеж во нивната сиромашна заедница. Во една од главните улоги игра и Демиен Луис.

Слики

Коњ од соништатаКоњ од соништатаКоњ од соништатаКоњ од соништатаКоњ од соништатаКоњ од соништатаКоњ од соништата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Г-ѓа Браун (1997)

  денес
  image
  Приказна за извонредното пријателство помеѓу Кралицата Викторија, најмоќната жена на светот и Џон Браун, обичен шкотски горјанин, што трансформирале империја.
 • Враќање во игра (2008)

  денес
  image
  Вистинска приказна за Џасмин Пламер, која на 11 години станала првата жена која играла на фудбалскиот натпревар Поп Варнер.
 • Кралот Ричард (2021)

  денес
  image
  Заснован на вистинска приказна, „Кралот Ричард“ го следи патувањето на Ричард Вилијамс, непоколеблив татко кој е клучен во одгледувањето на две од...
 • Лифе (2015)

  денес
  image
  Инспирисано истинитом причом о пријатељству измеѓу Магнум фотографа Дениса Стока (Патинсон) и глумца Џејмса Дина (ДеХан) кад је Сток требало да фотографише глумца...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.