СОДРЖИНА

Четири ученици случајно наоѓаат премин и влегуваат во дигиталниот свет на Енвел. Тука нашите херои добиваат супермоќи и дознаваат дека лошиот шеф Моргарт се обидува да побегне во реалниот свет, а само тие можат да го сопрат.
Добре дојдовте во светот на компјутерската игра „Хероите на Енвел“. Тоа место е реално, пореално отколку што мислите. Пречки, непријатели, оружја – тука сѐ е реално. Сакате да прескокнете преку тој јаз? Обидете се, но подобро навистина да скокнете. Порталот до дигиталниот свет е мистериозен лаптоп со чија помош играчите влегуваат и излегуваат од играта. Четири ученици, Арт, Вик, Фил и Кира, случајно наоѓаат премин и влегуваат во дигиталниот свет на Енвел. Тука нашите херои добиваат супермоќи и дознаваат дека лошиот шеф Моргарт се обидува да побегне во реалниот свет, а само тие можат да го сопрат.

Слики

Хероите на Енвел: Излез од игратаХероите на Енвел: Излез од игратаХероите на Енвел: Излез од играта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Саба: Малиот воин со големо срце (2015)

  image
  Возбудлива приказна за грижата за најблиските, за создавањето вистински пријателства, за вербата во соништата со сето срце. Ја следиме приказната за животниот пат...
 • Хобит: Битката на петте војски (2014)

  image
  Откако змејот ја напушта Осамената Планина, луѓето од Лејктаун се под закана. Орките, џуџињата, вилениците и луѓето се подготвуваат за војна. Во меѓувреме, Билбо...
 • Отац (2012)

  image
  When did you last talk with your father? Will you ever ask him about those things that hurt you?
 • Пепељуга и тајни принц (2018)

  image
  Cinderella discovers a secret that could shake their world, an evil witch turned the prince into a mouse and replaced him with a look-alike. Cinderella and her...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.