СОДРЖИНА

Надин је направила велику глупост - сликала се у прилично слободном издању по наговору љигавог фотографа Рејмонда Ескобара. Када схвати да он планира да искористи те фотографије као илустрацију за шпил карата, решена је да их украде. За то ќе јој бити потребна помоќ њеног ускоро бившег мужа Вернона. У сред њихове краѓе, неко ќе, у суседној соби, убити Ескобара, а Надин и Вернон ќе побеќи у паници, зграбивши успут коверат на коме пише само њено име. Да ли је у питању прави коверат или нешто друго, постаќе јасно када схвате да су им за петама и Ескобарове убице, али и локални земљопоседник Бафорд.

Слики

Надин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шарада (1963)

  image
  По повратку са одмора Регину Ламперт у Паризу дочекује вест о супруговој смрти. Полиција јој открива да је њен брачни партнер заправо био злочинац, оптужен за...
 • Малата стројничка (2021)

  image
  Средношколската наставничка Кери Фокс (Лора Вандерворт), омилена помеѓу нејзините ученици, му доделува проект на класот во којшто секој ученик мора да создаде и...
 • Како се пишува љубов (2014)

  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
 • Ќерката на мојот шеф (2003)

  image
  Момчето кое прифаќа да ја чува куќата на својот шеф, мисли дека тоа е добра можност да се доближи до жената во која е очајно заљубен: ќерката на шефот. Она што не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.