СОДРЖИНА

Лекар од еврејско потекло спасува човек кој е жртва на сообраќајна несреќа, но кога открива нацистичка тетоважа на неговите гради, тој се двоуми, оставајќи го човекот. Исполнет со вина, тој почнува да го бара семејството на човекот...
Еден вообичаен ден во северна Италија, Симоне, како што прави често, оди да кајакари по прекрасната река и да ужива во мирната ноќ. Одеднаш, спокојот на Симоне е нарушен од звук на судир на автомобили. Познат хирург, Симоне трча на местото на незгодата за да даде помош, и кога стигнува, гледа тешко повреден маж кој обилно крвави. Реагирајќи брзо, Симоне повикува итна помош и со автомобилскиот појас се обидува да го сопре крвавењето. И тогаш Симоне ја здогледува тетоважата на човекот: голема свастика на средина на неговите гради. Како син на преживеани на Холокаустот, Симоне е соочен со невозможен избор: да му го спаси животот на овој нео-наци или да го остави да умре. Филмот го следи Симоне после незгодата додека се справува со последиците од своите одлуки.

Слики

Не мразиНе мразиНе мразиНе мразиНе мразиНе мрази

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Talea (2013)

  image
  It's summer holidays, and the planned Italian holiday with Jasmin's foster family is just around the corner. Everyone is looking forward to the trip - except...
 • Грубијан (1953)

  image
  Мексико тијеком 50-их година прошлог стољеќа. Кад богати земљопосједник Андрéс Цабрера (А. Солер) одлучи иселити сиромашне становнике свог сиротињског насеља да...
 • Тоа вечерно сонце (2009)

  image
  Тенесиски фармер се враќа во својата фарма и мора да се соочи со семејното предавство, повторната појава на еден стар непријател и загубата на својата фарма.
 • Ото Варваринот (2020)

  image
  Ото, 17-годишен панкер од Букурешт, е вклучен во истрагата на социјалната служба во врска со самоубиството на неговата девојка Лаура. Тој е вовлечен во маѓепсан...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.