Оценка на корисникот: 7.6/10
(186 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот на Силви Солдини „Облачни денови” (Giorni e nuvole), напишан заедно со Дориана Леондеф, Францеко Пиколо и Федерика Понтремоли е приказна за Елса и Мишел. Среќниот и богат брачен пар има дваесетгодишна ќерка и живее просперитетен живот, благодарејќи на што Елса може да ја напушти работата и да го исполни сонот на својот живот: да се врати на студии и да направи докторат од историјата на уметноста.

Слики

Денови во облацитеДенови во облацитеДенови во облацитеДенови во облацитеДенови во облацитеДенови во облацитеДенови во облацитеДенови во облацитеДенови во облацитеДенови во облацитеДенови во облацитеДенови во облацитеДенови во облацитеДенови во облаците

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Скандал (1950)

  image
  Аоје је сликар који на летовању у планинама упознаје славну јапанску певачицу Мијако Саиџо. Кад схвати да одлази на исто место као и он, Ичиро јој нуди да је...
 • Club Life (2015)

  image
  Када Џони буде присиљен да преузме финансијске проблеме своје породице, он почне да ради у једном клубу како би зарадио новац. Заљуби се у једну прометорку, али...
 • Between two legends (1982)

  image
  The events take place in the marsh of Nusekana, where a legend is also set. In this place, two students of agronomy, Eda and Bora come to carry out their learning...
 • Love Is Not Enough (2019)

  image
  Samir, must face his parent's breakup. While they meet to find the way to tell him, the little Samir surprises them, because he knows perfectly what's happening,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.