рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Мари (Лоре Калами) е самохрана мајка и сексуална работничка во Стразбур; независна во приватниот живот и убедена во својата професија, таа е активен член на задруга која води кампања за поголема почит и полициска заштита. Адриен, нејзиниот бесцелен и рамнодушен 17-годишен син, штотуку е избркан од училиште и, песимист за своите изгледи, размислува за кариера во војската. Надежта не е изгубена бидејќи момчето има способност за готвење, а со помош на нејзините колешки, Мари го учи за приемен испит за престижен кулинарски институт кој е подготвен да го превиди неговиот слаб успех. Школарината, сепак, е надвор од опсегот на нејзината заработка, што ја наведува Мари да преземе активности со потенцијално опасни последици.

Слики

Светска жена

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • У сукобу (1963)

  image
  Два љекара, отац и син, сукобљавају се око нове технике извоѓења хируршких поступака. Док отац заговара традиционални начин лијечења, његов син је за примјену...
 • Треќа жена (2018)

  image
  Во 19 век во рурален Виетнам, 14-годишната Маи му станува трета сопруга на богат земјопоседник. Таа не знае дека нејзините скриени страсти ќе се појават ненадејно...
 • Yje mbi Drin (1979)

  image
 • Gjurmë në dëborë (1984)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.