poster

Линар

Muidhond (2019)

драма | Белгија, Холандија
Режисер: Patrice Toye
Cinemax | 11.10.22 | 23:25

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 10/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Џонатан, млад човек кој штотуку е пуштен од затвор, е одлучен да стане поинаква и подобра личност. Но неговите добри намери набргу се ставени на искушение кога една млада жена се вселува до него со нејзината мала ќерка.
Џонатан, добродушен млад човек, е пуштен од затвор поради недостиг на докази. Тој се враќа кај мајка му која живее во мала куќа покрај насипите. Џонатан сака да го заборави минатото и е одлучен да стане поинаква и подобра личност. Но иако тој строго се придржува до правилата, неговите добри намери набргу се ставени на искушение кога една млада жена се вселува до него со нејзината мала ќерка.

Слики

ЛинарЛинарЛинарЛинарЛинарЛинарЛинарЛинар

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Духови (2020)

  image
  Поглед на урбаната трансформација на Истанбул кој се фокусира на четири различни ликови во еден ден: мајка чиј син е во затвор, млада жена посветена на...
 • Vigilantes (2014)

  image
  Young Mary settles in a town to follow theater courses. Just after her arrival, she is sexually assaulted. The next day she meets Eve, a non-conformist young...
 • Здраво, сестро, збогум, животе (2006)

  image
  Кад јој отац и маќеха погину у несреќи, студенткиња постаје старатељка седмогодишњој полусестри.
 • Вози ја мојата кола (2021)

  image
  Две години по неочекуваната смрт на жена му, познатиот актер и режисер Јусуке Кафуку (Хидетоши Нишијама) добива понуда да ја режира „Вујко Вања“ во театарот во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.