poster

Japonia sipas Xhoana Lumlit

Joanna Lumley's Japan (2016)

Dokumentar | Mbretëria e Bashkuar

Vlerësimi: 8.3/10

Aktorja britanike Joanna Lumley ndërmerr një udhëtim nëpër katër ishujt kryesorë të Japonisë, nga Veriu në Jug, ajo takon njerëzit vendas duke mësuar më shumë mbi kulturën dhe traditat e tyre.

Transmetimet në kanale:

EXP Natyra  

Ishte në kanal:

Living HD  

Episodi vijues:

Sot
18:20
Japonia sipas Xhoana Lumlit, Udhëtim
Nesër
17:35
Japonia sipas Xhoana Lumlit, Udhëtim
REKOMANDIMET
 • Toka të pacënuara (2021)

  image
  Shikuesit mund të udhëtojnë në skajet e largëta të planetit dhe të zbulojnë sekretet e disa vendeve të paprekura të Tokës, të gjitha të lulëzuara me biodiversitet...
 • Makineritë që ndërtuan Amerikën 3 (2021)

  image
  The stories behind innovations such as TV, radio, phones, airplanes, motorcycles and power tools as well as the inventors including Nikola Tesla, William Harley,...
 • Ndërtimet më të mëdha (2006)

  image
  Architect Danny Forster gets up close and personal with mega construction. Along the way, Danny explores design and construction of amazing structures. Danny...
 • Një planet i përsosur (2021)

  image
  Planet Earth is perfect. Everything about our world - its size, its distance from the Sun, its spin and tilt, its moon - is perfectly suited to our existence, and...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.